Vera Dua ondervraagt staatssecretaris Schouppe over lagere maximumsnelheid op autosnelweg
Een lagere maximumsnelheid op de autosnelweg kan ongelukken voorkomen, levens redden en leidt tot minder uitstoot van schadelijke stoffen.
Uit een onderzoek van de Bond Beter Leefmilieu en Transport & Mobility bleek dat een lagere maximumsnelheid op de autosnelweg een significant positieve invloed heeft op het aantal ongelukken en verkeersslachtoffers, en op de uitstoot van vervuilende stoffen. Ook op economisch vlak levert dit gunstige resultaten op.
Vera Dua heeft staatssecretaris Schouppe donderdag in de Senaat over zijn intenties dienaangaande ondervraagd. Voor Groen! zou een maximumsnelheid van 100km/u op de autosnelweg een goede zaak zijn op alle vlakken.
De staatssecretaris onderschreef de resultaten van het onderzoek, stelde dat de invoering van een lagere snelheidslimiet op de autosnelwegen omwille van verkeersveiligheid en leefmilieu in een meer globale context moet worden bekeken, en verklaarde dat hij bereid was om mee te werken aan een groter draagvlak voor eventueel lagere maximumsnelheden.
Hij verwees daarbij ook naar zijn Vlaamse collega Crevits die dit op een selectieve manier kan invoeren.
Contact: Vera Dua -