Minimumdoelen: Groen dringt aan op jaar uitstel
19 Juni 2025
"Op alle vlakken is minister Demir dit jaar gebuisd. Wel, dan zit er maar één ding op: een jaar overdoen. Minister Demir, stel die minimumdoelen uit, het is het slimste wat u nu nog kan doen."
Op een tiental dagen voor het einde van het schooljaar is er nog geen enkele duidelijkheid over de inhoud van de minimumdoelen in het basisonderwijs terwijl die wel zouden moeten ingaan in september. Daar komt bovenop dat er het onderwijsveld grote bedenkingen heeft bij het voorstel van minister Demir. Dat blijkt informatie van De Morgen.
Groen-parlementslid Kim Buyst vindt dat de invoering van de nieuwe minimumdoelen uitgesteld moet worden."Het nieuwe schooljaar staat voor de deur. Directies en scholen weten nog niet welke stof ze volgend jaar moeten onderwijzen en bij wat op tafel ligt worden blijkbaar ook grote bedenkingen geuit door het onderwijsveld. Minister Demir moet dit amateurisme stoppen en de invoering van de nieuwe minimumdoelen een jaar uitstellen."
"Maanden terug stond 30 juni met stip genoteerd in de agenda van de minister: een van haar eerste communicaties was dat die dag nog een schooldag moest en zou zijn, terwijl geen enkele directie daar op zat te wachten. Vandaag is het eind juni en wachten al die directies wél tevergeefs al maanden over inhoudelijke duidelijkheid over de minimumdoelen." , klinkt het scherp bij Buyst.
"Het is ronduit hallucinant dat ze de zomervakantie zullen ingaan zonder te weten wat er in september aan bod moet komen in de lessen"
Niet alleen de timing is compleet amateuristisch aangepakt, ook de inhoud zelf van de minimumdoelen botst nu al op kritiek van het middenveld. Uit de informatie van De Morgen blijkt dat Katholiek Onderwijs Vlaanderen vindt dat deze minimumdoelen beter compleet herbekeken moeten worden. "Niet alleen is de minister te laat met haar werk, het is ook niet gedragen door het onderwijsveld. Nieuwe minimumdoelen moeten de onderwijskwaliteit verbeteren. Dat die dan gedragen zijn, goed in elkaar zitten en ruim op tijd gecommuniceerd zijn is daarbij een basisvoorwaarde", benadrukt Buyst. "Op alle vlakken is minister Demir dit jaar gebuisd. Wel, dan zit er maar één ding op: een jaar overdoen. Minister Demir, stel die minimumdoelen uit, het is het slimste wat u nu nog kan doen."